Italian, Italiano

Лемење Запали

HOTERY PRODUCTS CORP. специјализирани во дизајн и производство на широк спектар на Лемење Запали за да се исполнат барањата на меѓународниот пазар, целиот процес на производство се одвива под ригидна контрола на квалитетот мерки, покрај на нашата нормална производи, OEM проекти се добредојдени.
 • Месинг Запали - BTM-7010
  BTM-7010 : Месинг Запали
  Спецификација:
  1. Прирачник за палење
  2. факел тело: месинг / гас регулатор: пластика.
  3. Молив пламен тип (преобразоване режач).
  4. Лесен за ракување и мала тежина.
  5. Достапен со екстра режач глави.
  6. Максимална температура до 1200 ℃
  7. Добро за меко лемење / дома подобрување користи.
 • Гас лемење Запали - HT-8911
  HT-8911 : Гас лемење Запали
  Спецификација:
  1. Прирачник за палење
  2. месинг цевки и горат тело за издржливост.
  3. пламен висока енергија.
  4. Запали Големина: 16 х 3.1 х 9 см / тежина: 150g
  5. Максималната температура до 1200 ℃
  6. Добро за сите видови на DIY за греење и за општа намена апликации.
  7. Пакување: блистер картичка.
 • Пропан лемење Запали - BTM-7020
  BTM-7020 : Пропан лемење Запали
  Спецификација:
  1. Прирачник за палење
  2. Цврсто месинг за телото, регулатор и функции.
  3. Моќен пламен тип.
  4. Регулирање на пламен копчето за контрола и економијата.
  5. Сигурен / режач робустен дизајн.
  6. Максимална температура до 1300 ℃
  7. Добро за тешки греење и лемење користи.
 • Гас удар факел - BTM-8060
  BTM-8060 : Гас удар факел
  Спецификација:
  1. Прирачник за палење
  2. месинг вентил и нерѓосувачки челик конструкција.
  Тип 3. пламен: концентрирани тип за брза работа.
  4. 360 ℃ вртливата за подвижност.
  5. Добар за работа во друг агол.
  6. Идеален за сите видови на греење лемење и лемење проекти.
 • Пропан удар факел - BTS-8066
  BTS-8066 : Пропан удар факел
  Спецификација:
  1. Piezo палење за инстант пламен.
  2. Од не'рѓосувачки челик режач цевки.
  3. режач цевка врти до 360 ℃
  4. Анти-одблесокот: способност за работа во друг агол.
  5. Максималната температура до 1400 ℃
  6. Добро за водовод, греење, ладење и греење работни места.
 • Најдобрите Лемење Запали - BTM-8067+FH0046
  BTM-8067+FH0046 : Најдобрите Лемење Запали
  Име на продукт:Ј цевка Запали
  карактеристики:
  1.прирачник за палење.
  2.Предложи да се работи со CGA600 на сајтот/про гориво(САД 1"навој).
  3.големина:90×16×170mm(L×W×H),WATT:околу 2166W
  4.Месинг вентил и нерѓосувачки цевка режач.
  5.Добро за што работат во различни агол.
  6.Идеален за сите работни места на греење,regrigeration,водовод.
  7.Други цевки режач по избор.
 • - MT-201
  MT-201 :
  Спецификација:
  1.Горилник со врв од месинг
  2.Рачно палење
  3.Висок енергетски пламен.
  4.Големина на факелот:151×26.8×61 мм/Тежина:234г
  5.Максимална температура до 1100℃
  6.Добро за сите видови на тешки греење и апликации за општа намена.
  7.Пакување:блистер картичка.
Ние обезбеди голем број на

Лемење Запали

. Овие производи се, вклучувајќи и многу карактеристики, како што се висок квалитет, брза испорака, конкурентни цени, еколошки производи и разновидна. Ние ги следиме етички бизнис политики за да се обезбеди крајната задоволство на клиентите на нашите клиенти.