Italian, Italiano

Заварување факел

Ние сме искуство Заварување факел производителот, снабдувачот, извозникот, фабрика во Taiwan. Поради подобро да ги задоволи потребите на клиентите, ние ќе го задржи на промовирање на нашите вештини на производите и добра услуга на сите од нив.
 • Рачно Запали - BTS-8087
  BTS-8087 : Рачно Запали
  Спецификација:
  1. Авто-спотнува со пиезо-електрични систем.
  2. Анти-согорување регулирање на гориво.
  3. До 1300 ℃ висока температура / пламен тип: централизирана циклон пламен ергономски дизајн за удобност пламен.
  4. копче за заклучување држи факел осветлена за прст слободна употреба.
  5. Алуминиумска рачка фрлија и нерѓосувачки челик режач цевка.
 • Активирањето Запали - BTS-8088
  BTS-8088 : Активирањето Запали
  Спецификација:
  1. палење копчето за заклучување за континуирана употреба.
  2. Piezo палење за инстант пламен.
  3. пламен прилагодливи контрола.
  4. Ергономска рачка дизајн.
  5. Вител согорување врвот.
  6. До 1300 ℃ висока температура / пламен тип: циклон пламен.
  7. не'рѓосувачки режач цевки и месинг режач Совет за сила.
 • Лемење на гас факел - BTS-8089
  BTS-8089 : Лемење на гас факел
  Спецификација:
  1. Авто распламти рака факелот со прилагодлива контрола на пламен.
  2. Анти-согорување регулирање на гориво.
  3. До 1300 ℃ висока температура / пламен тип: Супер циклонот пламен.
  4. копче за заклучување функција држи бесплатни корисник раце.
  5. алуминиумска конструкција обезбедува дополнителна издржливост.
  6. месинг горат врвот.
 • Преносни заварување факел - HZ-8385
  HZ-8385 : Преносни заварување факел
  Опис на производот: Авто-запалат рака факелот со црево.
  Спецификација:
  1. Инстант вклучување / исклучување предизвика палење за едноставно една рака операција.
  2. Од не'рѓосувачки челик режач Совет за издржливост.
  3. Идеален за сите видови на лемење и лемење проекти.
  4. жичната скоба е опремен да се закачите на излез цилиндар за едноставно ракување.
  5. предлог на гориво: со сајтот / про.
  6. тип пламен: концентрациона пламен
 • Гасно заварување факел - HT-8932
  HT-8932 : Гасно заварување факел
  Опис на производот: заварување факелот со црево.
  Спецификација:
  1. месинг режач совет за издржливост.
  2. Авто-палење за инстант пламен.
  3. Анти-одблесокот систем обезбедува безбедна и ефикасна пламен.
  4. Прилагодлив контрола на пламен рачка за лесно префрлување помеѓу различни апликации.
  5. месинг режач цевка.
  6. жица штанд може да се Clip-on "појас".
 • Црево Запали - HZ-8393
  HZ-8393 : Црево Запали
  Опис на производот: вртливата цевка факелот со црево
  Спецификација:
  1. Со практичноста на само-спотнува главата.
  2. Системот анти-одблесокот создава повисоки перформанси.
  3. Прилагодлив пламен контролер.
  4. Нерѓосувачки челик толпата цевка изградени за издржливост и изграден за да трае.
  5. Со метален ремен.
  6. За општо одржување и работа во домаќинството.
 • турбо Запали - MRAS-8203
  MRAS-8203 : турбо Запали
  Име на продукт:Triple пламен турбо Запали
  карактеристики:
  1.спецификација:големина 215x44x93mm(L×W×H),тежина 336g
  2.Вентил:CGA600 нас 1"навој на сајтот/про или пропан cartridger.
  3.активирањето на палење,3-авиони режач цевка еден режач.
  4.регулатор на притисок,моќен пламен,анти-светкаат во секој агол.
  5.ефикасност,брзо и импресионирани перформанси.
  6.кутија пакет
 • Активирај ја стартната фаза - MRAS-8098
  MRAS-8098 : Активирај ја стартната фаза
  Име на производ:Активирајте допир на променлива цевка за пламен
  1.Заменливата пламена цевка нуди различни пламени перформанси на активирањето на факелот
  2.Прилагодлива светилка за лемење и лемење која одговара на сите водечки гасни цилиндри.Тоа е за употреба со MAP PRO/Пропан гас
  3.Инстант вклучен/Исклучено активирање на палењето овозможува полесно осветлување&Зголемена заштеда на гориво
  4.Прилагодливо копче за контрола на пламенот за леснотија при префрлување помеѓу различни апликации
 • Окси факел - MRZM-7146
  MRZM-7146 : Окси факел

  Спецификација:

  1. Професионално преносно заварување/Сечење/Лепак пропан&Оксилен факел
  2. Идеален за изградба,занаети,метална скулптура,стакло,и поправка и производство на електроника.Може да заварува неограничен број на материјали.
  3. Оваа факел лесно се маневрира во области што е невозможно да се достигнат со конвенционалните факели.Се користи истовремено со цилиндар на кислород и МАП-Pro™или пропан цилиндар.
  4. Користењето цилиндар од кислородот ќе резултира со гориње на факелот на многу повисока температура отколку што нормално ќе се случи.
  5. Работете со цилиндар за отстранување кој е лесен кога е потребен преносливост
  6. Преработен манометар за добра контрола на излезот на гас.Мерачите ќе заштедат гориво за гориво додека се оптимизираат перформансите на пламенот се посветла,исправен и посилен пламен.
  7. Кислородните фарови ги исполнуваат EN1326 стандардите
Нашите строги управување и сериозна работа став ќе се обезбеди на клиентите квалитет и сигурни извори со нашите

Заварување факел

. Ние сме во потрага напред кон соработката со прекуокеанските потрошувачи врз основа на взаемна корист. Ако ви требаат повеќе информации во врска со нас, Ве молиме слободно.